تور ایتالیا

تور ایتالیا

تور ایتالیا

Blog Article

هر زمانی می‌توان به ایتالیا سفر کرد زیرا همیشه گردشگران را به وجد می‌‌آورد. اما یکی از بزرگترین جشن‌های ایتالیا عید پاک است که در ماه آوریل در رم برگزار می‌شود. تقریبا تمامی شهرها برای خود رژه داشته و پاپ به اجرای کولوسئوم می‌پردازد. ماه می همچنین می‌توان در ایتالیا متعادل‌ترین هوا را احساس کرد. مسابقه دوچرخه سالانه و مسابقه شمع‌ها از دیگر جشن‌های هزار و 160 ساله این کشور است. خرید تور ایتالیا نوروز 1402 سبب می‌شود تا بتوان ضمن لذت از جاذبه‌های طبیعی این کشور از فستیوال‌های موجود نیز بهره برد.
حتما درباره واتیکان زیاد شنیده‌اید؛ واتیکان کوچکترین کشور جهان است که توسط دیوار واتیکان محصور شده و از دیگر جاذبه‌های ایتالیا به شمار می‌رود. در داخل کاخ واتیکا می‌توان اتاق‌های رافائل، آپارتمان‌های بورجیا، موزه اتروسک و… را تماشا کرد.
ایتالیا را بدون شک می‌توان پایتخت مد دنیا نیز دانست. در میلان سالانه فستیوال‌های مد برگزار می‌شود که گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. از برندهای معروف ایتالیا می‌توان به بولگاری، گوچی، ورساچه و… اشاره کرد. تور ایتالیا برای افراد علاقمند به مد و پوشاک می‌تواند در اولویت قرار گیرد.
شاید ماترهورن بلندترین قله در رشته‌کوه آلپ نباشد، اما هیچ کوهی در آلپ یا در سراسر دنیا به زیبایی ماترهورن وجود ندارد. این کوه یک جاذبه‌ی اسرارآمیز است. ماترهورنِ هرمی‌شکل در مرز بین سوئیس و ایتالیا قرار دارد. ماترهورن ۴,۴۷۸ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و یکی از بلندترین قله‌های سوئیس است. این کوه بسیار پرشیب است، بنابراین بالا رفتن از آن به تلاش زیادی نیاز دارد.
این مجموعه از ۳ قله در رشته‌کوه مشهور دولومیت (Dolomite) در شمال شرقی ایتالیا واقع شده‌اند. این سه قله چیما پیکولا (Cima Piccola) به معنای قله کوچک، چیما گرآنده (Cima Grande) به معنای قله بزرگ و چیما اوِست (Cima Ovest) به معنای قله غربی نام دارند. این سه کوه در ارتفاع ۲,۹۹۹ متری واقع شده‌اند.
مسیرهای متعددی برای رسیدن به این کوه‌ها وجود دارد. مناظر در طول این مسیرها نیز دیدنی هستند. هر ۳ قله، کوه تره چیمی دی لاواردو (Tre Cime di Lavaredo) را تشکیل می‌دهند و بهشتی واقعی برای تمامی کوهنوردان هستند.
طبق گزارش بلاگ اسکای اگر در تور ایتالیا به شهر «میرابیلاندیا» (Mirabilandia) رفتید، رولرکوستر عظیم شهر به نام آی اسپید (iSpeed) را از دست ندهید. این ترن هوایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت اوج گرفته و به بالای کلاهک مسیر می رسد که حدود ۵۵ متر ارتفاع دارد و سپس با شیب ۹۰ درجه به سمت زمین روانه می شود و سلسله ای از فراز و فرودهای هوایی، چرخش های تند و معکوس را در مسیر یک کیلومتری به همراه می آورد. آی اسپید سه قطار دارد که هر کدام ۱۲ مسافر را حمل می کنند.
پیتزا پیش از اتحاد ایتالیا یکی از غذاهای معروف بوده که اکنون می‌توان این غذا را سمبل ایتالیا دانست. لازانیا از دیگر غذاهای محبوب این کشور است که می‌توان آن را در سرتاسر ایتالیا پیدا کرد. ربیولیتا دیگر غذای محلی این کشور است که نوعی سوپ سبزیجات به شمار می‌رود که با نان درست می‌شود که اغلب در رستوران‌های فلورانس به جای غذای اصلی سرو می‌شود.
اسوبوکو که با گوشت گوساله تهیه می‌شود دیگر غذای معروف ایتالیا به شمار می‌رود که در آب گوشت و سبزیجات پخته می‌شود. بروسکتا را نیز ایتالیایی‌ها به عنوان پیش‌غذا میل می‌کنند که از نان گریل شده با سبزیجات و سیر همچنین گوجه فرنگی تهیه می‌شود.
شهر ونیز در شمال ایتالیا دارای کانال‌های کوچک و بزرگ آبی است که عبور از این کانال‌ها و همزمان تماشای ساختمان‌های تاریخی برای هر مسافری here رمانتیک و لذت‌بخش است.
برج کج پیزا یکی از بسیار شگفتنی‌های ایتالیا است که گردشگران بسیاری برای تماشای آن در شهر پیزا جمع می‌شوند. شروع ساخت برج پیزا در سال 1100 میلادی آغاز شد و این برج در سال 1990 مرمت شد.
تماشای دریاچه کومو ایتالا هم می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد زیرا توسط کوه‌ها احاطه شده و بسیاری از ویلاهای مجلل همچنین کاخ‌های قدیمی در اطراف آن قرار دارد. وجود صومعه از قرن 11 میلادی در کنار این دریاچه را می‌توان از دیگر جذابیت‌های آن دانست.

Report this page